mars.26.2021

Påskens aktiviteter og åpningstider i Sirdal

Påskens aktiviteter og åpningstider i Sirdal

Nyt påskeferien i Sirdal. Under finner du en oversikt over dalens aktiviteter og åpningstider. 


Vi minner om FHIs retningslinjer ihht smittevern, og ber alle om å oppretteholde 2 meters avstand og bruke munnbind.
 

Ådneram skitrekk:

Åpent hver dag 10.00-16.00
 

Fidjeland skitrekk:

Åpent hver dag 10.00-16.00
 

Sirdal skisenter:

Tjørhomfjellet, Nyestøl og Ålsheia åpent hver dag 09.30-16.00.
Heiskort kjøpes online, skiutstyr bestilles og betales online.
Barnas dag 27. mars med påskeeggjakt i bakken. 
 

Fjellbutikken:

Fredag 9.00-20.00
Lørdag 09.00-18.00
Søndag 10.00-18.00
Mandag til onsdag 09.00-19.00
Skjærtorsdag og langfredag 09.00-18.00
Påskeaften 09.00-18.00
1.og 2. påskedag 10.00-18.00.
 

Sirdal høyfjellshotell:

Frokost 08:00 - 10:00
Lunsjservering 14:00 - 18:00 i Garasjen. Det vil bli pizzabuffet t.o.m. tirsdag, fra onsdag av blir det grillmat hvis været tillater det.
Middag 18:00 - 21:00 (t.o.m. tirsdag er middagen ala carte, fra onsdag av blir det servert buffet).

Bassenget, sauna og solarium er stengt. Biljard og shuffleboard holdes åpent - vi desinfiserer mellom hver "gruppe". 
 

Sirdal skimaraton:

Delta frem til 5.april på QR renn. Påmelding sirdal-skimaraton.no
 

Frilager Skiutleie

Ved Frikvarteret på Ådneram. Bestill på frilager.no
 

Tonstad Taxi:

Kjører hele påsken. Tlf. 906 94 120
 

Kvæven kafe:

Søndag 28.03 kl. 11-20
Mandag-onsdag kl. 11-21
Skjærtorsdag kl. 11-21
Langfredag kl. 11-22
Påskeaften kl. 11-22
1. påskedag kl. 11-19
2. påskedag kl. 11-17
 

Turistinformasjonen:

Stengt grunnet smittevernstiltak.
 

Haugen Hytteutleie og camping:

Skiutleie ring 915 82 111 (ikke sms).
 

Sinnes fjellstue:

13.00-20.00 hver dag.
 

Sirdal resort restaurant og bar:

Åpent hver dag fra kl. 09.30-20.00
 

A cup of Joe (stolheisen/skiutleien Sirdal skisenter):

Åpent hver dag fra kl. 09.30-16.00.
 

Two dogs (Ålsheia):

Hver dag 09.30-16.00.
 

GP Joker Sinnes:

Fredag 26. mars 09:00 - 21:00
Lørdag 27. mars 09:00 - 18:00
Palmesøndag11:00 - 19:00
Mandag 29. mars 09:00 - 19:00
Tirsdag 30. mars 09:00 - 19:00
Onsdag 31. mars 09:00 - 19:00
Skjærtorsdag 11:00 - 19:00
Langfredag 11:00 - 19:00
Påskeaften 09:00 - 18:00
1. påskedag 11:00 - 19:00
2. påskedag 11:00 - 19:00
 

Omlid butikken:

Fredag 26. mars 09:00 - 19:00
Lørdag 27. mars 09:00 - 18:00
Palmesøndag 11:00 - 18:00
Mandag 29. mars 09:00 - 18:00
Tirsdag 30. mars 09:00 - 18:00
Onsdag 31. mars 09:00 - 18:00
Skjærtorsdag 11:00 - 18:00
Langfredag 09:00 - 18:00
Påskeaften 09:00 - 16:00
1. påskedag Stengt
2. påskedag Stengt
 

Sageneset feriesenter:

Svømmehallen er kun åpen for gjester.
 

Sirdal Sag:

Mandag til fredag 07.00-15.00.
Helligdager stengt.
 

Tonstad bakeri:

Fredag 26.mars 7.00-18.30
Lørdag 27.mars 7.30-16.00
Palmesøndag stengt
Mandag og tirsdag 29. og 30.mars 7.00-16.30
Onsdag 31.mars 07.00-18.00
Skjærtorsdag stengt
Langfredag stengt
Lørdag 3.april 07.30-16.00
1. og 2.påskedag stengt.
Bestilling av varer 38 37 01 22. 
 

ASVO:

Åpningstider til Kremmerhytta mandag til onsdag (29.-31.mars) kl. 10.00-16.00
Påskeaften 10.00-15.00
 

Tonstad badet:

Stengt grunnet smittevernstiltak.
 

Nærbutikken Tonstad:

Fredag 26. mars 08:00 - 21:00
Lørdag 27. mars 08:00 - 21:00
Palmesøndag Stengt
Mandag 29. mars 08:00 - 21:00
Tirsdag 30. mars 08:00 - 21:00
Onsdag 31. mars 08:00 - 21:00
Skjærtorsdag Stengt
Langfredag Stengt
Påskeaften 08:00 - 16:00
1. påskedag Stengt
2. påskedag Stengt
 

Coop Extra Tonstad:

Fredag 26.mars 7.00-23.00
Lørdag 27.mars 8.00-21.00
Palmesøndag stengt
Mandag-onsdag 29-31.mars
Skjærtorsdag stengt
Langfredag stengt
Påskeaften 9.00-16.00
1.påskedag stengt
2.påskedag stengt

YX TONSTAD
Mandag til onsdag 06.00-22.00
Torsdag-mandag 08.00-22.00

 

KYRKJA I SIRDAL
Skjærtorsdag, kl. 18.00, YouTube: Andakt, musikk.
Langfredag, kl. 17-19, Open kyrkje Kvævemoen kapell. Stille bønn, tenne lys, mulig å snakke med påskepresten. Smitteverntiltak.
Langfredag, kl. 19.30, YouTube: Andakt, musikk, lesning av lidelseshistorien.
Påskeaften, Salme på facebook: Organist.
Påskeaften, kl. 17.00, Klokkene ringer påsken inn, Tonstad kyrkje.
Påskeaften, kl. 18.00, Frist innlevering rebuser.            
Påskedag, kl. 11.00, YouTube: Påskedags gudstjeneste fra Kvævemoen kapell og Tonstad kyrkje. Andakt, musikk, trompet.
2. påskedag, kl. 19.30, Salme på facebook: Organist.

Konkurranser for alle ved Kvævemoen kapell og Tonstad kyrkje. Ubemannet påskerebus fra skjærtorsdag til påskeaften. Se etter plakat på oppslagstavle. 
Mer info sirdal.kyrkja.no

PÅSKEBEREDSKAP:
Ådneram beredskapsstasjon, Frikvarteret
Sirdalsveien 8853
Telefon: 38 37 19 60 (direkte)
Telefon: 51 59 39 00 (alarm)
Nødnett: 6474733 vaktleder, 6474791 KO (91)
Satellitt telefon: 0088 1622478117

Røde Kors 
Røde Kors-hytta Sinnes
Soleidalen 162
Telefon: 38 37 12 55

Norsk Folkehjelp Jæren vaktstasjon i Solheimsdalen
Solheimsdalen 44
Telefon: 38 37 00 35

Akutt nødhjelp (AMK)
113

Legevakt
116 117

Vi henviser til FHIs regler, og ber om at de besøkene viser hensyn og bruker hele åpningstidene slik at ikke alle kommer samtidig. Følg anvisninger som blir gitt der du oppholder deg, og sett deg inn i regler før ankomst. 

*med forbehold og endring/feil

aktuelt

juli.28.2021

Ro i sjelen hos Sirdal Fjellgolf

juli.25.2021

Ull er gull - året rundt

juli.21.2021

Frilager.no